به فرزندانمان روابط اجتماعی را بیاموزیم و بر تکرار و تمرین آن بیش از انجام تکالیف تحصیلی تاکید کنیم . اگر روابط اجتماعی و مهارت دفاع از حقوق خویشتن را  به خوبی آموزش بدهیم او در هر سطحی که باشد می تواند شرایط خود را ارتقا دهد ولی اگر کودکمان خجالتی کم رو  گوشه گیر و قانع باشد بهتر است درس هم نخواند . پررویی از واجبات جامعه کنونی است !
+ نوشته شده توسط نوشینه در شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1392 و ساعت 12:56 |

فکر می کنم دانشگاه ما توی دنیا نظیر ندارد . این هم دلیلش  :

هرسال به تعداد دانشجویان افزوده می شود اما فضای آموزشی تغییری نمی کند این است که گاهی استاد هست دانشجو هست اما کلاس رفته گل بچیند .

هرسال به تعداد اساتید اضافه می شود . هشتاد درصد اساتید حق التد ریسی هستند . نه قراردادی با آنها بسته می شود و نه بیمه می شوند . حقوقشان هم ترمی ماکزیمم پانصد شصد تومان است و البته با یک ترم تاخیر پرداخت می شود ولی صدای هیچ کسی در نمی آید چون اکثرا برای گرفتن چند واحد خودشان را به آب و آتش زده اند .

رشته های روان شناسی مشاوره و علوم تربیتی در دانشگاه ما دایر است اما مرکز مشاوره ای وجود ندارد !

در اکثر کلاسها ویدئو پروجکشن نصب است اما یا لپ تاپ خراب است یا مسئول مربوطه نیست یا ... وبه هر حال  استفاده چندانی از ان نمی شود .

رابطه استاد دانشجو نمره محور است . یعنی دانشجو فقط می گوید ارفاق کنید نمره بدهید و استاد هم می گوید اگر .... نمره می دهم یا درس بخوانید و نمره گدایی نکنید

اگر به دانشجویی بگویی برای فهمیدن و اموختن درس بخوان می گوید لطفا از خواب بیدار شوید

تحقیق های دانشجو ظرف یک ساعت از کافی نت ته خیابان تهیه می شود آن هم وقتی دانشجو می فهمد میان ترمش را بد داده و البته بعضی ها می گویند لطفا اول برگه مان را تصحیح کنید اگر نمره کم داشتیم برویم تحقیق بیاوریم !

اگر نمره دانشجویی کم شود زنگ می زند و ... و ... استاد را یکی می کند و یا مودبانه می گوید مثل این که شما از انداختن ما لذت می برید ویا خجالت نمی کشید چنین نمره بدی به ما داده اید .

روز معلم کسی به استاد تبریک نمی گوید البته اعضا هیئت علمی مستثنی هستند و از سوی ریاست تشویق می شوند . البته قبلا همه شام دعوت می شدند اما امسال به دلایل مالی فقط شعری نوشته و در دفتر اساتید نصب شده : ... جور استاد به ز مهر پدر

با این حال دانشگاه ما باحال ترین دانشگاه دنیاست چون روی بنر سفیدی که برای نظر پرسی انتخابات بر دیوار نصب شده یکی با خط درشت نوشته : اگه عشق همینه اگه زندگی اینه نمی خوام چشمام دنیا رو ببینه !

 

+ نوشته شده توسط نوشینه در سه شنبه هفدهم اردیبهشت 1392 و ساعت 0:38 |
این روزها فقط باید انگشت حیرت به دندان گزید و حرفها و افشاگریهای مطرح را خواند و استغفرالله گویان دست به دعا برداشت : خدایا متشکرم که مرا جزو جماعت دروغگویان ، مفسدان ، اختلاس گران ، رشوه بگیران ، کوران و کران  فهم لا یعقلون و جیره خواران قرار نداده ای .

+ نوشته شده توسط نوشینه در دوشنبه نهم اردیبهشت 1392 و ساعت 19:32 |

انسانها وقتی می فهمند که نمی توانند تغییری د ر محیط ایجاد کنند دست از تلاش بر می دارند و به شرایط بد کنونی خود قانع می شوند روان شناسان  به این سکون و سکوت درماندگی آموخته شده می گویند . درماندگی یعنی :

رفتار ، خواسته ها و گفتار ما تاثیری در تغییر شرایط جامعه ندارد . اگر اجناس گران را بخریم یا نخریم فرقی ندارد آنها باز هم گرانتر می شوند . اگر با آنها که دچار فساد مالی هستند برخورد بکنیم یا نکنیم باز هم آنها موفق هستند . رای بدهیم یا ندهیم فرقی نمی کند آن که قرار است انتخاب شود ، می شود ...

 

+ نوشته شده توسط نوشینه در پنجشنبه پنجم اردیبهشت 1392 و ساعت 19:5 |